Spotkanie Opłatkowe 2015

W dniu 19 grudnia 2015 roku, w siedzibie Galicyjskiego Towarzystwa Historycznego przy ulicy Edmunda Biernackiego 6, odbyło się przedświąteczne spotkanie opłatkowe członków naszego Towarzystwa oraz zaproszonych gości.  Tegoroczne spotkanie opłatkowe miało wyjątkowy charakter, ponieważ zgodnie z uchwałą nr 8/2015 Walnego Zebrania Prezes Zarządu, dr Wiesław Bator, wręczył Akt Nadania Nr 1 Godności Członka Honorowego Galicyjskiego Towarzystwa Historycznego Panu Romanowi Frodymie (w uznaniu jego zasług dla propagowania celów statutowych Towarzystwa oraz za całokształt pracy naukowo-badawczej, przewodnickiej i konserwatorskiej). Na spotkanie zaprosiliśmy również przedstawicieli grup rekonstrukcji historycznych biorących czynny udział w zorganizowanej przez nasze Towarzystwo dwudniowej imprezie historycznej w Sanoku. Prezes w imieniu Zarządu wręczył pisemne podziękowania za szczególny wkład w zorganizowaniu sanockiej imprezy Panu Jarosławowi Przybyle, przedstawicielowi GRH II Brygada Legionów (który notabene był autorem scenariusza inscenizacji pt. Odwojowanie Galicji zaprezentowanej na Rynku Galicyjskim w sanockim skansenie) oraz przedstawicielowi GRH Gorlice 1915. Niestety, w tym dniu nie mogli przyjechać przedstawiciele GRH 25 Smoleński Pułk Piechoty i GRH 72 Tulski Pułk Piechoty; nad czym ubolewamy, jednakowoż podziękowania są wystawione i zostaną wręczone przy innej okazji. Prezes w imieniu Zarządu złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne  i po odmówieniu modlitwy poczęliśmy łamać się opłatkiem. Potem usiedliśmy przy suto zastawionym stole, by jak każe tradycja spożyć wieczerzę z postnych dań. Był więc barszcz z krokietem, paszteciki i słodycze. Na zakończenie spotkania uczestnicy wyrazili życzenie, by je kontynuować w latach następnych i  jego ciepłą atmosferę zabrali do swoich bliskich.